Війна

Аваков пропонує тактику «малих кроків» для повернення окупованого Донбасу

28 листопада, 2017 17:36
Війна/Аваков пропонує тактику «малих кроків» для повернення окупованого Донбасу
Зберегти
Вигляд
Такі думки висловив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час VIII Національного експертного форуму «Україна: у прагненні до рівноваги».

Для досягнення миру і розв’язання конфлікту на Донбасі необхідно розробити нові угоди, альтернативні Мінським домовленостям, а для звільнення та реінтеграції окупованих територій влада має застосовувати тактику «малих кроків», яка покликана доводити місцевим жителям переваги життя в Україні.

Такі думки висловив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час VIII Національного експертного форуму «Україна: у прагненні до рівноваги».

Виділяємо ключові тези з виступу глави МВС щодо його бачення вирішення ситуації на Донбасі:

  • Мінські угоди були необхідні як механізм припинення вогню і зниження кількості втрат серед українських військовослужбовців. Але на сьогоднішньому етапі Мінські угоди «мертві» і не можуть бути імплементовані як реальний механізм для досягнення миру і розв’язання конфлікту.
  • Нові угоди мають ґрунтуватися на наступних принципах: повне виведення всіх російських військових з’єднань з території України, контроль на кордоні України спільно з миротворцями, введення органів юстиції України на окупований нині Донбасі і в Крим.
  • Необхідність ухвалення «закону про колаборантів», коли механізми амністії підтримується на принципах: «Якщо на руках кров і життя українських солдат, я не думаю, що ми можемо собі дозволити механізми амністії; якщо люди співпрацювали з місцевими адміністраціями, вимушено або через слабкість, тут повинна бути воля до примирення».
  • Українська влада має застосовувати тактику «малих кроків», кожен з яких має доводити українцям на Донбасі, «що з Україною їм краще, ніж з окупаційним режимом».
  • Деокуповані території Донбасу можуть пройти «шлях реабілітації», який, на думку міністра, може тривати 5-10 років і вимагатиме «колосальної кількості фінансових ресурсів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оновлений проект деокупації Донбасу: нова назва АТО, обов’язки агресора та повноваження силовиків.

6 жовтня 2017 року Рада ухвалила президентський закон про продовження особливого статусу Донбасу. Пізніше того ж дня його підписав спікер парламенту.

Також Рада в першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні». 

Про те, чому було два президентських законопроекти читайте — За завісою деокупації: Як Порошенко й Турчинов домоглися продовження дії закону про особливий статус Донбасу.

Пов`язані новини