Аварія з Трухіним: у ДБР заявили, що перед ДТП за кермом був не депутат
У Державному бюро розслідувань заявили, що вивчили матеріали з відеокамер від Полтави до Києва, які фіксували пересування автівки народного депутата Олександра Трухіна у день ДТП. За даними правоохоронців, перед аварією за кермом був не Трухін.
Про це повідомляє пресслужба бюро.
Слідчі виявили, що на усіх камерах від Полтави до Борисполя за кермом Audi A8 перебувала «особа в одязі червоного кольору». Зокрема цю людину зафіксувала остання на той час робоча камера у центрі міста Бориспіль.
Водночас аварія сталася на ділянці дороги, де у серпні 2021-го не було камери спостереження. Тож ДБР призначило низку експертиз, щоб встановити особу водія на момент ДТП.
За даними пресслужби, наразі завершили 4 експертизи, триває 5 — остання. Після її завершення у Держбюро вважають, що буде можливо назвати особу водія.
Речниця ДБР Ольга Чиканова запевнила, що слідчі провели великий обсяг роботи щодо ДТП Трухіна, а досудове розслідування триває. Каже, що вже є понад 5 томів матеріалів справи, а слідчі ДБР вже вивчили записи із близько 1000 камер відеоспостереження на дорозі від Полтави до Києва.
Нагадаємо, 7 лютого Держбюро розслідувань викликало на допит патрульного Сергія Петрика, який надав журналістам відео з бодікамери, на якому зафіксував перші хвилини після ДТП із Трухіним. У ДБР запевнили, що викликали правоохоронця як свідка і не планують йому вручати підозру.
Також бюро звернулось до «Української правди», яка опублікувала відео, із проханням надати наявні матеріали та вказати джерела їх походження. ДБР з'ясовує, чому відео з бодікамери не передали слідчим на запит до МВС.
Нещодавно стало відомо, що патрульна поліція повідомляла слідчим, що відео з бодікамери не збереглося.
Що за аварія?
Ще 23 серпня 2021 року на Бориспільській трасі поблизу Києва сталася ДТП за участі депутата від «Слуги Народу» Олександра Трухіна. Унаслідок аварії травм зазнали шестеро людей (зокрема двоє дітей), а також голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень.
Ця аварія могла не набути резонансу, якби не спроба її приховати: 30 серпня стало відомо, що приблизно 30 українських медіа видалили повідомлення про аварію за участі Трухіна (ймовірно, за гроші). Видання «Центр новин» із посиланням на очевидців повідомляло, що саме Трухін був за кермом Audi, що в’їхала в автомобіль Ford. А за словами свідків, Трухін нібито мав ознаки алкогольного сп'яніння. А втім, офіційного підтвердження цьому не було.
Сам Трухін прокоментував аварію 1 вересня: він заявляв, що лікується та сприяє розслідуванню. А у «Слузі Народу» розповідали, що в особистій розмові депутат переконував, що не був за кермом.
1 лютого 2022 року «Українська правда» опублікувала записи з камер поліцейських, що прибули на місце ДТП, у якому фігурує Олександр Трухін.
На записах видно, як депутат переконує поліцію, що не він був за кермом, пропонує «тихенько піти» з місця ДТП та «віддячити» правоохоронцям. Він також заявив, що поговорить з очільником МВС Денисом Монастирським. Міністр це заперечив.
Справжність записів підтвердив поліцейський Сергій Петрик, який першим прибув на місце аварії. За його словами, депутат пропонував гроші як правоохоронцям, так і учасникам ДТП. Петрик повідомив, що був один свідок, який стверджував, що саме Трухін був за кермом ㅡ його свідчення мають бути у матеріалах справи.
А втім, у вересні 2021-го виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов розповідав журналістам, що слідство ще не встановило, чи був народний депутат за кермом.
Після оприлюднення відео Олександра Трухіна виключили з партії «Слуга Народу». Зеленський таке рішення підтримав. А генпрокурорка Ірина Венедіктова доручила НАБУ відкрити нову кримінальну справу щодо політика — за статтею про надання депутатом хабаря правоохоронцю.
- Поділитися: