Члени комітету з питань розвідки та безпеки парламенту Австралії скасували візит до Великої Британії, що планувався на березень 2020 року.

Напередодні в ЗМІ з’явилися деталі перемовин британської та австралійської сторони щодо китайської компанії Huawei, якій Австралія заборонила брати участь у будівництві мережі 5G, а Велика Британія — дозволила (хоча і з застереженнями).

Як повідомляє BBC, ідеться про перемовини британського міністра закордонних справ Домініка Рааба та австралійських парламентарів, що відбулися минулого тижня в Австралії.

Як стало відомо з публікації в австралійському виданні Sydney Morning Herald, депутати заявили Раабу, що Австралія «дуже розчарована» рішенням Великої Британії дозволити Huawei, хай і з обмеженнями, але будувати мережу 5G в країні.

«Як би ви почувалися, якби росіяни будували інфраструктуру для ваших мереж? Отак ми ставимося до Huawei!», — начебто сказав один із австралійських депутатів Раабу.

Після публікації верховна представниця Великої Британії в Австралії Вікі Трідел звернулася з офіційною скаргою до глав двох парламентських комітетів країни, повідомив австралійський телеканал ABC із посиланням на власні джерела.

Парламент Австралії при цьому зазначив, що візит депутатів до Великої Британії не скасовується, а переноситься через те, що після виборів у грудні 2019 року ще не всіх парламентарів призначили в комітети.

Представництво Великої Британії в Австралії заявило, що не коментує «особисті брифінги». А уряд Австралії поки офіційно не прокоментував інцидент.

Нагадаємо, 16 травня 2019 року президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список.

За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії.

Відповідно, США закликали своїх союзників, передусім у межах альянсу Five Eyes, так само заборонити діяльність Huawei.

Велика Британія та Австралія є частиною розвідувального альянсу під назвою Five Eyes («П'ять очей»), в межах якого країни-учасниці (США, Велика Британія, Австралія, Канада і Нова Зеландія) обмінюються розвідданими й співпрацюють на рівні розвідувальних служб.

Тоді як Австралія та Канада підтримали позицію США, Велика Британія була обережнішою в рішеннях і зрештою надала частковий доступ до будівництва 5G-мережі Huawei.

Зокрема, ще в грудні 2018 року Канада за запитом уряду США арештувала на своїй території фінансову директорку Huawei Мен Ванчжоу. Її тепер судять загалом за 23 статтями звинувачень: від крадіжки інтелектуальної власності до порушення санкційного режиму США (компанія начебто працювала в Північній Кореї та Ірані).

Серед останнього, 13 лютого Міністерство юстиції США висунуло нові звинувачення проти Huawei та фінансової директорки компанії Мень Ванчжоу.

Водночас компанія заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду. Своїм пріоритетом на 2020 рік вона назвала виживання — причиною стали низькі продажі компанії за рік через американські санкції.

Технологія 5G дозволяє використовувати інтернет, швидкість якого перевищує 4G у 20 разів, а у деяких випадках швидкість 5G може бути більшою навіть у 100 разів. У провідних технологічних компаніях світу, США, Японії, Південній Кореї та Китаї сподіваються, що технологія 5G значно пришвидшить розвиток інших технологій, як-от «розумне місто», безпілотні автомобілі тощо.

Поділитись: