Радник Дональда Трампа з економічних питань Пітер Наварро наприкінці січня й лютого 2020 року презентував у Білому домі дві доповідні записки, де йшлося про величезні збитки й людські втрати, які загрожують США через епідемію коронавірусу.

Про це повідомляє видання Axios, у розпорядженні якого опинилися копії записок Наварро.

У першій, датованій 29 січня, радник Трампа виклав два варіанти реагування на коронавірус для американської влади. «Агресивне стримування» передбачало введення негайної заборони на в’їзд до США з Китаю. У разі, якщо вірус спричинить пандемію, за оцінками Наварро, така заборона може тривати до року і призведе до збитків обсягом майже 35 мільярдів доларів.

Варіант «відсутність стримування», стверджував Наварро, міг призвести до смерті понад 543 тисяч американців, а економічні збитки від епідемії тоді можуть складати від нуля до 5,7 трильйона доларів (це близько чверті ВВП США).

У другій доповідній записці від 23 лютого Наварро стверджував, що коронавірусом можуть заразитися до 100 мільйонів американців, з яких можуть загинути 1-2 мільйони. Радник Трампа закликав негайно виділити принаймні 3 мільярди доларів для заходів по боротьбі з епідемію, зокрема діагностику, профілактику та лікування хвороби.

Обидва документи поширили серед працівників адміністрації Трампа й передали особисто президенту, стверджує Axios.

Видання додає, що Трамп загалом дослухався до рекомендацій Наварро: США обмежили в’їзд із Китаю, а потім ухвалили масштабний пакет фінансової допомоги. Утім американський президент у своїх публічних заявах відмовлявся визнавати масштаби епідемії коронавірусу в країні.

У коментарі Axios один із високопосадовців Білого дому заявив, що скептично поставився до пропозицій Наварро, викладених у доповідних записках. За словами посадовця, прогнози Наварро не мали під собою підґрунтя, а рекомендації виглядали як продовження його антикитайської політики.

Сам Наварро відмовився коментувати історію.

Станом на ранок 8 квітня у світі 1 мільйон 431 тисяча 706 людей інфіковані коронавірусом. 302 149 пацієнтів одужали, а 82 080 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: