Азербайджан звинуватив Вірменію у зосередженні військ на кордоні. У Єревані кажуть, що це неправда

Міністерство оборони Азербайджану заявило, що зафіксувало зосередження вірменських військ та бронетехніки на кордоні. Вірменія відповіла, що ця заява не відповідає дійсності.

Про це йдеться в повідомленнях міністерств оборони Азербайджану та Вірменії.

Як стверджує Баку, Вірменія здійснює «інтенсивне переміщення військ», а також стягнула до кордону бронетехніку, артилерійські установки та інше важке озброєння.

Крім того, в азербайджанському оборонному відомстві зазначили, що останнім часом «реваншистські сили» у Вірменії нібито погрожують Азербайджану війною.

«Агресивна риторика проти нашої країни досягла свого апогею, очевидна кількість провокаційної інформації, яка слугує нагнітанню ситуації в інформаційному просторі з метою підготовки до диверсій», — вважають у Міноборони Азербайджану.

У Баку застерегли Єреван від будь-якої «військової провокації», додавши, що азербайджанська армія «буде рішуче запобігати цьому». Крім того, там заявили, що вся відповідальність за ескалацію та можливі провокації ляже на Вірменію та її «покровителів».

Натомість у Міноборони Вірменії відповіли, що оприлюднена Азербайджаном заява щодо зосередження та активного переміщення їхніх військ не відповідає дійсності.

Також у Єревані заявили, що 30 березня низка Telegram-каналів поширили фотографії кортежу водіїв-рекрутів Збройних сил Вірменії, видавши це за пересування військ до кордону.

Міністерство оборони Вірменії оцінило оперативну ситуацію на вірменсько-азербайджанському державному кордоні як «стабільну» і вважає, що не потрібно вживати додаткових заходів для захисту, зазначається в повідомленні.

Вірмено-азербайджанські відносини

Основною точкою напруги між Вірменією та Азербайджаном був Нагірний Карабах. Конфлікт у цьому регіоні тривав з початку 90-х років минулого століття.

У вересні 2023 року Міноборони Азербайджану оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил.

Зрештою, невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» 20 вересня погодилася на умови Азербайджану: бойові дії мають припинитися, також ідеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.

У кінці вересня президент невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки (Арцах)» Самвел Шахраманян підписав «указ», згідно з яким «республіка» припинила своє існування з 1 січня 2024 року.

У грудні Вірменія та Азербайджан підтвердили свій намір врегулювати відносини й досягти мирного договору, а також обмінялися полоненими військовими.

Проте вже в лютому прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Азербайджан планує повномасштабну війну проти країни. Перед тим країни звинуватили одна одну в обстрілах.