Світ

Багатотисячні протести в Афінах: у сутичках з поліцією постраждали 30 людей

Kathimerini
Світ/Багатотисячні протести в Афінах: у сутичках з поліцією постраждали 30 людей
Зберегти
Вигляд
lead
В Афінах на багатотисячній акції протесту проти угоди про перейменування сусідньої Македонії сталися сутички з поліцією. Щонайменше 30 людей дістали поранення.

У столиці Греції на протести вийшли близько 60 тисяч людей. Частина з них автобусами приїздила з інших міст.

Демонстранти виступили проти рішення грецького парламенту ратифікувати угоду зі Скоп’є, згідно з якою Македонію перейменують у Республіку Північну Македонію.

Тисячі людей вийшли на протести на центральну площу Афін, 20 січня 2019   

YANNIS KOLESIDIS/ EPA-EFE

Протестувальники кидали димові шашки та каміння в поліцію, остання — застосувала сльозогінний газ. Під час сутичок група невідомих напала на фотокореспондента. Його госпіталізували з травмами голови. Також у журналіста вкрали камеру.

Колишній прем’єр Греції Антоніс Самарас назвав масові протести «демонстрацією демократії» у країні.

Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни. 

На початку березня 2018 року тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни. Питання назви країни дуже важливе для людей як в Македонії, так і в Греції, позаяк стосується самоідентифікації.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Через суперечки довкола назви Греція довгий час блокувала вступ Македонії в НАТО та ЄС. У 2008 році, коли розглядалося питання про членство країни в НАТО, саме через позицію Афін Альянс відмовив Македонії у вступі, попри те, що країна виконала всі необхідні умови. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 питань про нову назву Македонії

Пов`язані новини