Банки надто «легковажно» видають кредити українцям — Нацбанк

У Національному банку України повідомили, що українські банки не достатньо консервативно оцінюють свої ризики видачі споживчих кредитів українцям. Це несе ризики для фінансової стабільності банківського сектору.

Про це йдеться у звіті про фінансову стабільність, опублікованому на сайті НБУ 17 грудня.

«На думку НБУ, банки недостатньо консервативно оцінюють ризики за незабезпеченими споживчими кредитами. Оцінки ймовірностей дефолтів та втрат у разі дефолтів навіть за поточного стану економіки є заниженими», — повідомили у Нацбанку.

Там зазначають, що окремі банки посилюють видачу незабезпечених кредитів (тобто таких кредитів, за якими немає застави) для того, аби «агресивно збільшити свою частку на ринку».

Для того, аби боротися з цією проблемою на банківському ринку Нацбанк планує підвищити норматив ризику для споживчих кредитів з 2021 року. Такі кредити банки повинні будуть вважати більш ризиковими та робити більше резервів при їхній видачі.

Також у Нацбанку провели стрес-тестування банківської системи, за підсумками якого виявили, що Укрексімбанк та Ощадбанк мають потребу у капіталі у розмірі 23,3 мільярда гривень. Крім цього там повідомили, що державні банки занадто повільно знижують ставки кредитів після того, як НБУ знижує облікову ставку.