Фото:

Радіо Свобода

Центральний районний суд Сімферополя змінив міру запобіжного заходу політв'язню Едему Бекірову з утримання під вартою на зобов'язання з'являтися до суду.

Про це пише «Кримська солідарність».

У СІЗО Бекірова утримували понад 8,5 місяців, попри серйозні порушення здоров'я.

Раніше підконтрольний Росії Верховний суд Криму скасував етапування Бекірова в Красноперекопськ.

Також повідомлялось, що тяжкохворий Бекіров, якого утримують у слідчому ізоляторі в анексованому Росією Криму, не може вставати через сильні болі у спині.

У липні Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії провести незалежний медичний огляд кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Кримського татарина Едема Бекірова російські силовики затримали на адмінмежі з Кримом у грудні 2018-го — йому закидають нібито транспортування 10 кг тротилу та 190 бойових патронів. Незадовго до затримання Бекіров переніс операцію на серці та ампутацію ноги. Крім того, він має цукровий діабет. Через важкий стан здоров'я Бекіров постійно потребує ліків. Його адвокат неодноразово заявляв, що в СІЗО йому не надають медичної допомоги. На справу Бекірова відреагував Європейський суд з прав людини, який зобов'язав РФ провести незалежний медогляд політв'язня. Утримують Бекірова на території анексованого Криму. Улітку 2019-го в Росії заявили, що завершили слідство у цій справі, після чого її мають передати до суду

Поділитись: