Підконтрольний Росії Верховний суд анексованого Криму задовольнив апеляцію адвокатів кримськотатарського активіста Едема Бекірова і скасував рішення про передачу кримінальної справи проти нього на розгляд у Красноперекопський районний суд.

Про це повідомляють «Крим.Реалії».

Згідно з рішенням суду, справу повернуть у Центральний райсуд Сімферополя для підготовки його розгляду по суті.

Адвокат політв’язня Олексій Ладін назвав таке рішення «маленькою перемогою», оскільки етапування Бекірова в Красноперекопськ було дуже небезпечним для його життя.

Сам Бекіров заявив, що після попереднього доправлення до Верховного суду 8 серпня у нього на тиждень відмовили ноги, і навіть зараз він бере участь в засіданні тільки після прийому знеболювальних препаратів.

Раніше повідомлялось, що тяжкохворий Бекіров, якого утримують у слідчому ізоляторі в анексованому Росією Криму, не може вставати через сильні болі у спині. За словами рідних, Бекіров 11 годин перебував під конвоєм без їжі і води.

Бекіров написав заяву, у якій оголосив про голодування і відмову приймати ліки у разі спроби його етапування в Красноперекопськ.

Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії провести незалежний медичний огляд кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Нагадаємо:

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні 2018-го йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: