Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії провести незалежний медичний огляд кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого утримують у СІЗО Сімферополя за звинуваченням в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки.

Про це заявив адвокат Олексій Ладін, передає «Крим.Реалії».

У заяві ЄСПЛ від 10 червня 2019 року зазначено, що «незалежні та спеціалізовані лікарі» повинні підготувати окремі, докладні висновки щодо кожної з проблем зі здоров’ям Бекірова.

Висновки цих незалежних лікарів, згідно з рішенням ЄСПЛ, повинні також вказувати, чи надають Бекірову адекватну медичну допомогу відповідно до його медичних проблем, а також чи є прийнятним при такому стані здоров'я запобіжний захід у вигляді тримання у в’язниці.

Адвокат Бекірова, посилаючись на заяву ЄСПЛ, вже направив клопотання в підконтрольну Кремлю прокуратуру окупованого Криму, керівництву СІЗО Сімферополя та начальнику медсанчастини, де утримують кримськотатарського активіста.

У зверненні Ладін наголосив, що є підстави вважати про наявність у Бекірова неврологічних захворювань, які є в урядовому переліку тих, що несумісні з утриманням в СІЗО. У зв’язку з цим адвокат Ладін наполягає на проведенні негайного медичного огляду його підзахисного.

11 червня ЄСПЛ постановив, що окупаційна влада Криму має терміново перевести Бекірова в лікарню, однак у кримському управлінні ФСБ Росії відмовилися виконувати таке рішення суду. Невдовзі російська прокуратура Криму підтримала відмову ФСБ у госпіталізації Бекірова.

Нагадаємо:

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

Поділитись: