Огорожа біля парламенту Грузії, Тбілісі, 28 листопада 2019 року
Фото:

Radio Free Europe/Radio Liberty

Вранці 28 листопада поліція Грузії перекрила залізними конструкціями прилеглі до парламенту вулиці Читадзе і Зубалашвілі, а також кілька входів в будівлю парламенту.

Про це повідомляє JamNews.

За словами начальника патрульної поліції Важі Сирадзе, залізні загородження встановили біля парламенту для безпеки, щоб протестувальники «не застосовували насильство до поліції». Начальник поліції заявив, що вулиці поруч з парламентом будуть перекриті, поки тривають акції й існує загроза пікетування входів до парламенту.

Попри встановлені загородження, протестувальники та лідери опозиції планують продовжити пікетування парламенту.

«Я хочу привітати пана Бідзіна Іванішвілі і «Грузинську мрію» з цим дивом... Що це? Берлінська стіна в грузинській столиці? І вони думають, що зможуть досягти своїх політичних цілей? Сам Бідзіна Іванішвілі заблокував парламент... Вони думали, думали і придумали такий ідіотизм, чого не робить навіть Путін в Росії», — заявив представник партії «Єдиний національний рух» Георгій Барамідзе.

Як повідомлялося раніше, в ніч на вівторок, 26 листопада, поліція Грузії застосувала водомети проти мітингарів, які пікетували парламент в Тбілісі.

25 листопада кілька тисяч прихильників опозиції вийшли на центральні вулиці Тбілісі, вимагаючи проведення виборчої реформи. Вони заблокували в'їзд до парламенту і почали встановлювати намети.

14 листопада в Тбілісі представники опозиції та активісти розпочали акції протесту через те, що парламент провалив голосування за законопроект про перехід на пропорційну виборчу систему.

Протестувальники вимагають відставки прем'єр-міністра Георгія Гахарії, формування тимчасового уряду і призначення дострокових парламентських виборів за пропорційною системою.

Зазанчимо, що одним з головних умов учасників протестів в червні 2019 року в Тбілісі був перехід на пропорційну систему. Тоді неформальний лідер країни і глава правлячої партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі пообіцяв виконати цю вимогу.

Відповідно до законопроекту, який провалив парламент, вибори у 2020 році повинні були проводити тільки за партійними списками. Таким чином повинні були скасувати мажоритарну систему, за якої правляча партія отримувала перевагу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile