Війна

Без миротворців на російсько-українському кордоні закон про особливий статус Донбасу не запрацює — Порошенко

20 вересня, 2018 15:34
Війна/Без миротворців на російсько-українському кордоні закон про особливий статус Донбасу не запрацює — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко заявив, що без розміщення миротворців ООН на непідконтрольній Україні ділянці українсько-російського кордону закон про особливий статус Донбасу не запрацює.

Президент України Петро Порошенко заявив, що без розміщення миротворців ООН на непідконтрольній Україні ділянці українсько-російського кордону закон про особливий статус Донбасу не запрацює.

Про це глава держави повідомив під час звернення до Верховної Ради 20 вересня.

«Минулого року неприємною несподіванкою для Кремля став факт подовження українським парламентом Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», — зазначив Порошенко.

Він заявив, що таким чином народні депутати «вибили козир» із рук президента РФ Володимира Путіна.

«Тепер вони (Росія — ред.) знову дістали цю заяложену карту. Кремль та його посіпаки вкотре намагаються переконати європейську спільноту у неготовності української сторони продовжити дію закону», — сказав президент.

Порошенко пояснив, що РФ заявляє про нібито неспроможність України виконувати взяті на себе зобов’язання, через що, на думку Кремля, мають бути скасовані антиросійські санкції.

«Було би злочинною помилкою дати Московії шанс звинуватити Україну в невиконанні угод і добитися послаблення санкційного тиску», — підкреслив він.

Водночас президент наголосив, що має бути продемонстрований прогрес у врегулюванні конфлікту на Донбасі. На думку Порошенка, головним індикатором цього прогресу є розгортання миротворчої місії ООН: обов’язково на всій території окупованої частини Донбасу, включно з російсько-українським кордоном.

«Це дозволить створити умови для виконання безпекової частини Мінських домовленостей, включно з виведенням російських військ з української території. Якщо цього не станеться, закон про особливий порядок місцевого самоврядування так і не запрацює. Це має бути наша логіка. Вся відповідальність за зрив мінського процесу ляже на Росію», — резюмував президент.

Зазначимо, що народні депутати мають продовжити дію закону про особливий статус Донбасу до 16 жовтня.

Раніше Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер наголосив, що Україні потрібно продовжити дію закону про особливий статус окупованих територій, аби позбавити Росію можливості використовувати це як докір Україні.

У жовтні 2017 року Порошенко підписав закон, що створює умови для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Закон на один рік продовжує дії раніше прийнятого Закону та визначає, що «Україна у прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН».

Рада у першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні».

Про те, чому було два президентських законопроекти читайте: За завісою деокупації: Як Порошенко й Турчинов домоглися продовження дії закону про особливий статус Донбасу.

Раніше Комітет Ради з нацбезпеки та оборони підтримав доопрацьований законопроект №7164 про продовження особливого статусу Донбасу, який вніс президент.

До цього Комітет з нацбезпеки вже розглядав з/п №7164 та №7163. До першого депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук вніс правку, яка визначає, що особливий статус Донбасу можливий лише за умови виведення бойовиків. Комітет рекомендував його доробити. Проект закону був доопрацьований — цю правку додали.

Пов`язані новини