УКРАЇНА

Білорусь не випустила літак «Мотор Січ» з народним депутатом України — ЗМІ

2 травня, 2018 20:00
УКРАЇНА/Білорусь не випустила літак «Мотор Січ» з народним депутатом України — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
lead
Літак авіакомпанії «Мотор Січ», на якому народний депутат України, президент компанії «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв прилетів на загальні збори акціонерів Оршанського авіаремонтного заводу (АРЗ, Болбасово, Білорусь), не зміг залишити Білорусь.

Літак авіакомпанії «Мотор Січ», на якому народний депутат України групи «Воля народу», президент компанії «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв прилетів на загальні збори акціонерів Оршанського авіаремонтного заводу (АРЗ, Болбасово, Білорусь), не зміг залишити Білорусь. 

Як повідомляє білоруський портал TUT.BY, це відбулось минулого тижня. Літак залишився на аеродромі в Болбасово, а Богуслаєв, щоб дістатися України, був змушений скористатись рейсовим літаком.

Білоруський портал з посиланням на власні джерела повідомляє, що літак залишився в Білорусі в якості застави. Бо цього тижня Богуслаєва чекають в Адміністрації президента Білорусі Олександра Лукашенка з іншого питання щодо Оршанського АРЗ. «Будуть обговорювати майбутнє заводу. За моєю інформацією, він уже згоден віддати завод державі», — сказав співрозмовник TUT.BY.

«За деякими оцінками, якщо він просто віддасть завод, то вийде з проекту в нуль. Але, підозрюю, попросять ще відшкодувати збиток. Літак, по суті, взято в якості застави або гарантії, що Богуслаєв повернеться до Білорусі», — додав він.

Наразі управління Генеральної прокуратури по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю перевіряє законність дій основних акціонерів ВАТ «Оршанський авіаремонтний завод», особливо українського інвестора ПАТ «Мотор Січ», що призвели до негативних наслідків у фінансово-господарській роботі підприємства. Інформація про це з'явилася на сайті Генпрокуратури Республіки Білорусь 28 квітня.

Проводяться перевірочні заходи, в ході яких на заводі вилучено для вивчення відповідні документи, отримані пояснення посадових осіб, в тому числі директора представництва «Мотор Січ» в Білорусі.

«Зібрані матеріали дозволяють говорити про серйозні порушення законодавства з боку колишнього керівництва заводу, призначеного українським акціонером, і посадових осіб ПАТ «Мотор Січ». Дані порушення призвели до зриву низки контрактів, укладених з іноземними підприємствами, а також білоруським замовником, які фінансуються з бюджету. Викликає сумнів вартість поставлених на завод матеріальних активів, а також обґрунтованість їх віднесення до інвестицій», — повідомляє білоруська Генпрокуратура.

У службі підтримки авіакомпанії зазначили, не уповноважені коментувати дані видання. 

«Проте можемо констатувати, що всі літаки авіакомпанії «Мотор Січ» знаходяться в її розпорядженні», — додали в компанії. 

А голова наглядової ради, директор із зв'язків з громадськістю «Мотор Січі» Анатолій Малиш в коментарі Громадському повідомив, що читав ці матеріали, але «В'ячеслав Олександрович на місці». Про долю літака йому нічого не відомо. За словами Малиша, навіть якщо він залишився у Білорусі, це не вплинуло на роботу авіакомпанії.

Анатолій Малиш не прокоментував інформацію про справу, пославшись на те, що ведеться перевірка.

У 2012 році близько 60% акції Оршанського АРЗ було продано «Мотор Січі», власником майже 40% акцій тоді ж стала компанії «Системи інвестицій та інновацій» білоруського бізнесмена Олександра Садового.

В кінці квітня повідомлялось, що суд арештував акції «Мотор Січі».

23 квітня у Запоріжжі Служба безпеки прийшла з обшуками до підприємств публічного акціонерного товариства «Мотор Січ». Обшуки проходять в рамках розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. Цього ж дня дві українські біржі припинили обіг акцій «Мотор січі».

Президент компанії повідомив, що обшуки СБУ можуть бути підготовкою до рейдерського захоплення підприємства.

Раніше повідомлялося, що завод «Мотор Січі» на окупованій Донеччині передали в управління за кордон.

«Мотор Січ» виробляє двигуни для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію у понад 100 країн світу.

Більше про:
# мотор січ
Пов`язані новини