Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей «із задоволенням» підтвердив початок поставок нафти зі США.

В офіційному коментарі глави білоруського МЗС повідомляється, що постачання американської нафти є частиною державної стратегії з урізноманітнення джерел її отримання.

«Білоруська сторона продовжить діяти в інтересах укріплення партнерських відносин зі США, які, на наше переконання, є вкладом у спільні зусилля з подолання протиріч в Євроатлантиці й Євразії», — йдеться в повідомленні.

Про постачання нафти із США до Білорусі Макей домовився із державним секретарем Майком Помпео під час його візиту 1 лютого.

«Сполучені Штати Америки хочуть допомогти Білорусі бути суверенною державою. Наші виробники енергоресурсів готові забезпечити вас необхідною нафтою на 100% за конкурентними цінами. Ми найбільші виробники енергоресурсів у світі. І все, що вам потрібно — звернутися до нас», — заявив тоді Помпео.

У березні США висловили готовність негайно почати продаж нафти до Білорусі за конкурентними ринковими цінами. Раніше в Мінська виникли непорозуміння з Москвою щодо купівлі російського «чорного золота».

Нагадаємо, Росія та Білорусь ще з кінця 2019 року не могли домовитися про новий контракт на поставку нафти. У зв'язку з цим 26 січня Білорусь отримала першу партію нафти з Норвегії.

Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема, він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ.

Поділитись: