Перша партія норвезької нафти надійшла на білоруський нафтопереробний комплекс компанії «Нафтан» у Новополоцьку. Контракт на постачання сировини з Росії до Білорусі закінчився 1 січня.

Про це повідомляє білоруське інформаційне агентство «БелТа».

26 січня з Клайпедського порту залізницею на завод прибуло 59 цистерн з 3,5 тис. тонн нафти. Вся партія надійшла з Норвегії судном Breiviken. Ще 86 тис. тонн завод має отримати протягом двох тижнів.

«Якість цієї нафти досить цікава. У світі цей сорт вже називають конкурентом російського Urals», — сказав генеральний директор компанії «Нафтан» Олексій Демидов.

За його словами, перед заводом зараз стоїть завдання систематично постачати альтернативну сировину. 

Раніше білоруські нафтопереробні комплекси закупили 80 тисяч тонн нафти у Норвегії замість Росії. Тоді зазначалось, що переговори про відновлення постачання російської нафти до Білорусі продовжуються.

3 січня Росія зупинила постачання нафти до Білорусі, бо минулий контракт закінчився 31 грудня 2019 року, а про новий країни не домовилися.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 30 та 31 грудня провів переговори телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним щодо нових контрактів на постачання російської нафти. Після цього Лукашенко доручив знайти альтернативні джерела сировини.

Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ.

Нагадаємо, у 2019 році Росія та Білорусь активізували переговори щодо взаємної інтеграції у межах угоди про Союзну державу.

Зокрема посол РФ у Білорусі Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовились про «грандіозні плани» щодо реалізації угоди про союзну державу, які зокрема передбачають створення єдиного уряду та парламенту Росії та Білорусі.

Однак пізніше Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Згодом він розповів, що домовився з Путіним не порушувати питання про єдині парламент та уряд. Він уточнив, що здебільшого йдеться про економічну інтеграцію двох країн.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile