США готові на 100% забезпечити Білорусь енергоресурсами за конкурентними цінами.

Про це заявив журналістам у Мінську держсекретар США Майк Помпео після переговорів з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, передає видання «БелТа».

«Сполучені Штати Америки хочуть допомогти Білорусі бути суверенною державою. Наші виробники енергоресурсів готові забезпечити вас необхідною нафтою на 100% за конкурентними цінами. Ми найбільші виробники енергоресурсів у світі. І все, що вам потрібно — звернутися до нас», — заявив Помпео.

Також після зустрічі з Лукашенком він наголосив, що США і Білорусь наближаються до скасування санкцій. 

«Ми будемо розглядати, які санкції можна зняти і в результаті чого. Поки що ми до цього не дійшли. Але такі моменти, як сьогодні, наближають нас до цієї цілі», — зазначив держсекретар. 

Нагадаємо, Росія та Білорусь не можуть домовитися про новий контракт на поставку нафти. У зв'язку з цим 26 січня Білорусь отримала першу партію нафти з Норвегії.

3 січня Росія зупинила постачання нафти до Білорусі, бо минулий контракт закінчився 31 грудня 2019 року, а про новий країни не домовилися.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 30 та 31 грудня провів переговори телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним щодо нових контрактів на постачання російської нафти. Після цього Лукашенко доручив знайти альтернативні джерела сировини.

Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ. Він також доручив знайти резервні гроші для країни, які вона втрачає через податковий маневр у нафтовій сфері в Росії.

26 січня Білорусь отримала першу партію нафти з Норвегії після зупинки постачання з Росії. Раніше білоруські нафтопереробні комплекси закупили 80 тисяч тонн нафти у Норвегії

Поділитись: