ENRU

Більшість злочинів проти представників ЛГБТ кваліфікують як хуліганство — директора «КиївПрайду»

Більшість злочинів проти представників ЛГБТ-спільноти кваліфікують, як хуліганство і потім ці справи закривають за строком дії.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському розповіла директора ГО «КиївПрайд» Руслана Панухник.

«Є, як я вже сказала злочини на ґрунті ненависті, які вчиняють стосовно людей, які належать до ЛГБТ-спільноти і далі це все не розслідується. Ці злочини не кваліфікуються як злочини на ґрунті ненависті», — заявила вона, додавши, що таким чином держава сприяє безкарності таким злочинам. 

За словами Панухник, у більшості випадків ці злочини на рівні прийняття заяви уже не кваліфікують, як злочини на ґрунті ненависті.

«Максимум що кваліфікується — це хуліганство. Далі у процесі розслідування зникають докази або не можливо нічого знайти, постійно потрібно писати скарги щодо того, що не внесено до єдиного реєстру. Або подальші скарги на те, що це постійно замовчується, відкладається у довгий ящик. В результаті все це закривається за строком дії» — розповіла Панухник.

Нагадаємо,за перші три місяці 2018 року екстремістські групи намагалися зірвати 12 різних подій.

10 травня у Києві представниками праворадикальної організації зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти ніхто не постраждав.

31 березня у Полтаві представники Національного корпусу зірвали тренінг організації TERGO для психологів, присвячений особливостям роботи з представниками ЛГБТ-спільноти.