Біля берегів Маврикію в Індійському океані на мілину сіло судно MV Wakashio. Внаслідок цього тонни палива вилилися у воду, країна оголосила надзвичайну ситуацію, 8 серпня 2020 рік
Фото:

EPA-EFE/MAXAR TECHNOLOGIES

Біля берегів острівної держави Маврикій в Індійському океані на мілину на кораловому рифі сіло судно MV Wakashio. Внаслідок цього тонни палива вилилися у воду, країна оголосила надзвичайну ситуацію і просить Францію про допомогу.

Про це повідомляє BBC.

Екіпаж з судна евакуювали. Прем'єр-міністр Маврикію Правінд Джагнот заявив, що в країни «немає можливості й досвіду для того, щоб зняти судно з мілини». Він звернувся до Франції за допомогою. Її острів Реюньйон розташований неподалік.

Франція пообіцяла підтримку, а власник судна заявив, що вже бореться з розливом палива.

«Франція тут. Разом з народом Маврикію. Ви можете розраховувати на нашу підтримку, дорогий Джагнот», — зазначив французький президент Емануель Макрон.

Посольство Франції в Маврикію окремо заявило, що військовий літак з Реюньйона доправить Маврикію обладнання для боротьби з забрудненням.

Водночас у «Грінпіс» вже заявили, що через розлив тисячі видів тварин «ризикують загинути через забруднення з жахливими наслідками для економіки, гуманітарної безпеки та здоров'я жителів острова».

Зазначимо, що Маврикій славиться своїми кораловими рифами, а туризм відіграє значну роль в його економіці.

Судно MV Wakashio належить японській компанії, але зареєстроване в Панамі. Воно нічого не перевозило, але на борту було 4 тисячі тонн палива. Власник судна каже, що «через погану погоду і постійні удари протягом кількох днів, правий борт судна був пошкоджений, і з нього почала виливатися мазут».

Влада Маврикію раніше намагалася стабілізувати судно, але зробити це не вдалося через погану погоду. 

Цікаво, що в Україні ставалося подібне

У листопаді 2019 року біля берегів Одеси на мілину сів танкер «Делфі». Тоді його екіпаж у складі трьох людей до останнього відмовлявся від допомоги, через що їх врятували фактично силоміць.

За законом прибрати затонуле судно мав його власник, але до кінця липня, тобто, за 8 місяців, зробити це він так і не зміг. Не допоміг і візит на місце президента Зеленського.

З того часу, як танкер сів на мілину, з нього регулярно виливаються нафтопродукти, що завдає шкоди екології. Нещодавно на пляжі біля танкера знайшли мертвого дельфіна. Через що саме він помер, з’ясовують.

Детальніше про те, чому так довго танкер лежить прямо на одеському пляжі, читайте у матеріалі:

Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу

У підсумку у держави в особі глави Одеської ОДА, екоінспекції та АМПУ урвався терпець і вона відібрала у судновласника право прибрати танкер.

Ситуацію визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Тепер судном має займатися держава, а також підрядник, якого оберуть на конкурсі. 

Перша вже «державна» спроба прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» запланована на кінець серпня

Поділитись: