Біля заповідника «Асканія-Нова» обмежили використання засобів проти гризунів. Через них загинули понад 2200 птахів
На 40—кілометровій території довкола біосферного заповідника «Асканія—Нова» заборонили використання засобів проти гризунів небіологічного походження. Таке рішення ухвалили після наради парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.
Про це 11 жовтня повідомила Херсонська міська рада.
Директор «Асканії-Нови» Віктор Гавриленко зазначив, що в заповіднику ночують 12 тисяч журавлів і 7 тисяч огирів, але годуватися вони летять за його межі на відстані до 40 кілометрів. Там же діють багато фермерів та підприємств.
Через хімікати, які застосовують проти гризунів для обробки полів, загинули загалом 2236 птахів, зокрема 850 — з видів, занесених до Червоної книги України. А загальна сума збитків сягнула майже 10 мільйонів гривень, зазначили у міській раді Херсона.
Розслідування встановило, що причиною загибелі птахів стало використання препарату для боротьби з гризунами на основі речовини бродіфакум. У липні голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир оголосив, що її заборонять використовувати.
Тепер, окрім бродіфакуму, в межах 40-кілометрової зони довкола «Асканії-Нови» заборонили використовувати також хімікати на основі бромадіаолону й флокумафену. За порушення фермерам та підприємствам погрожують кримінальними провадженнями.
Що передувало?
У першій половині січня 2021 року в заповіднику «Асканія-Нова» загинули понад 200 червонокнижних сірих журавлів. У Державній екологічній інспекції пізніше підтвердили, що птахи померли від отруєння зерном.
Журавлів намагалися годувати на території заповідника, щоб вони залишалися там і не їли за його межами. Однак це не дало результату, й випадки загибелі птахів не припинились: за лютий-березень виявили понад 200 мертвих червонокнижних птахів.
Станом на березень через масову загибель тварин у заповіднику правоохоронці розслідували вже три справи.
- Поділитися: