Блогер Спартак Суббота продовжить «Подкаст терапію». Його співведучий казав про закриття проєкту

Блогер Спартак Суббота оголосив, що продовжить «Подкаст терапію» — один із найпопулярніших подкастів в Україні.

Про це він написав у Telegram.

«Новим випускам ПТ (Подкаст терапія — ред.) бути. І цього разу хочу дещо змінити формат», — зазначив Суббота.

Він також закликав ставити йому запитання, на частину з них він відповість у новому випуску. І додав, що команда віддаватиме перевагу питанням, які стосуються психології.

У якому форматі виходитиме подкаст та чи з'явиться в Субботи новий співведучий, він не зазначив.

Подкаст виходив на YouTube-каналі з іменем Субботи. На нього були підписані понад 531 тисяча користувачів, але на момент написання новини там 498 тисячі підписників. Проєкт посідав перші місця в українському чарті в Apple Podcasts, а в YouTube регулярно набирав сотні тисяч переглядів.

У цьому подкасті Суббота та український актор і комік Євген Янович обговорювали здебільшого психологію, інколи відволікаючись на інші теми. Янович 12 квітня оголосив про закриття проєкту, після того як з'явилося розслідування про Субботу.

Хто такий Спартак Суббота?

Згідно з описом у соцмережах, Спартак Суббота є когнітивно-поведінковим і схема-терапевтом, директором Інституту доказової психотерапії та кандидатом психологічних наук (PhD).

Українське видавництво «Віхола» 13 квітня заявило, що припиняє співпрацю з блогером Спартаком Субботою. Вперше його книжку видали у 2021 році. Тираж становив 2 тисячі примірників.

Також Суббота популярний завдяки участі в інших ініціативах. Наприклад, 2020 року він спільно з Міністерством охорони здоров'я запустив проєкт «Розкажи мені», у якому давав людям поради під час карантину.

Що з ним сталося?

Психолог і гештальт-терапевт Ілля Полудьонний зібрав дані про те, що Спартак Суббота міг брехати про себе. 11 квітня текстову версію матеріалу опублікували на сайті видання «Свідомі». Також на YouTube є п'ятисерійна версія розслідування.

У цьому матеріалі Полудьонний ставить під сумнів цілу низку фактів про Субботу. Наприклад, ідеться, що майже п'ять років Суббота публічно позиціювався як кандидат психологічних наук, але не мав цього ступеня, а також працював в Інституті когнітивного моделювання, який пов'язують із проросійською ОПЗЖ. Більше про розслідування читайте в нашому матеріалі.

27 квітня Національний медичний університет імені Богомольця повідомив «Бабелю», що не має інформації про освіту блогера Спартака Субботи. Сам же він стверджував, що навчався там.

У себе в соцмережах Суббота натякнув, що Полудьонний йому «просто заздрить».

«Це не перший гейт, з яким я стикаюся. Я це переживу... Я з усім можу змиритися, усе можу з’їсти, окрім образ у бік своїх близьких людей і глядачів... Якщо людина просто заздрить або комусь щось не подобається, думаю, це її персональна проблема», — відреагував він.

Суббота заперечив, що брехав про свою освіту, і заявив, що звинувачення в неетичній поведінці оскаржуватиме в суді. Також запевняє, що буде крок за кроком публікувати спростування розслідування у своєму Telegram. Водночас свою роботу в організації, пов'язаній з ОПЗЖ, він прокоментував так:

«Я не можу відповідати за роботу всієї структури Інституту, але так, я працював там на посаді наукового керівника, і так, мене можна справедливо називати політичним психологом. А тепер питання: мене звинувачують у підробці рейтингів, на яких більше розуміються політичні аналітики», — стверджує він.