Фракція «Блок Петра Порошенка» готова підтримати будь-яку дату інавгурації обраного президента Володимира Зеленського.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив заступник голови БПП Олексій Гончаренко.

«Наша фракція готова голосувати за будь-яку дату. Більше того, звучали навіть пропозиції: давайте 17 травня, а не 19-го, зробимо раніше. Справа в тому, що для багатьох 19 травня є неприйнятним, тому що це День пам’яті жертв політичних репресій, 18 травня — річниця депортації кримських татар, тому у нас на засіданні фракції лунали думки — а давайте 17 травня, щоби швидше, чого тягнути», — розповів депутат.

За його словами, на засіданні фракції депутати БПП вирішили: 14 травня відбудеться засідання регламентного комітету Ради — які він підтримає пропозиції щодо дати інавгурації — за ті готові голосувати депутати президентської фракції.

Водночас конкретно запропонованої дати від БПП немає.

«Деякі наші депутати подали різні проекти постанови про призначення дати, тому ми як фракція ніякої дати не несемо. Ми як фракція готові в сесійній залі голосувати за дати», — сказав Гончаренко.

Водночас він додав, що йому і багатьом з депутатів БПП «не подобається тон», з яким Зеленський вимагає призначення інавгурації на 19 травня, тому багато депутатів фракції не готові голосувати за цю дати, але готові підтримати зокрема 17 травня, «щоби фракцію не звинуватили в затягуванні» інавгурації.

Раніше проведення інавгурації 19 травня підтримала фракція «Батьківщина» та «Самопоміч».

Нагадаємо, Зеленський виступив із терміновим зверненням до Верховної Ради: він вимагає призначити його інавгурацію на 19 травня. Також він заявив, що Порошенко «коїть незворотне» і порівняв чинного президента з «невихованим туристом» і «кульгавою качкою».

Порошенко відповів Зеленському на порівняння з «невихованим туристом», наголосивши, що Україна — не номер у єгипетському готелі.

Раніше Зеленський написав листа спікеру Ради Андрію Парубію, в якому наполягає на призначенні інавгурації на 19 травня.

Депутати фракції «Самопоміч» готові підтримати інавгурацію 19 травня.

В такому випадку за законом він встигне розпустити Раду, якщо захоче цього і будуть законні підстави.

Водночас сам Зеленський заявив, що про розпуск парламенту говорити зарано.

Чергові парламентські вибори в Україні мають відбутися 27 жовтня.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile