В ОБСЄ заявили, що роботу Донецької фільтрувальної станції, яка потрапила під обстріл 17 квітня, можна буде відновити тільки тоді, коли сторони нададуть переконливі та надійні гарантії безпеки.

В ОБСЄ заявили, що роботу Донецької фільтрувальної станції, яка потрапила під обстріл 17 квітня, можна буде відновити тільки тоді, коли сторони нададуть переконливі та надійні гарантії безпеки.

Про це заявив перший заступник СММ ОБСЄ Олександр Хуг у коментарі Громадському.

За його словами, такі гарантії мають «не просто гарно виглядали на папері, але й на практиці».

«На українському боці ми контактували з Центром з контролю та координації, і вони надали гарантії безпеки. Тепер робітники та сторони, з одного боку, мають  упевнитися, що ці гарантії виконуються, аби робітники могли мати доступ до станції та могли безпечно її залишати», — сказав Хуг.

 «Ми бачили п'ятьох поранених робітників, коли вони були вже у лікарні. А також ми бачили автобус, який потрапив під атаку. Водій автобуса сказав нас, що він рухався автошляхом Н 20 у напрямку М0 4, і саме тоді потрапив під обстріл», — зазначив він.

17 квітня працівники фільтрувальної станції потрапили під обстріл. Тоді поранення дістали п’ятеро людей, один з них — у важкому стані. 

Місія ОБСЄ відвідала лікарню, де перебувають постраждалі від обстрілу співробітники ДФС.

Удень 18 квітня роботу Донецької фільтрувальної станції остаточно призупинили.  Про це у коментарі Громадському розповів виконувач обов’язків комунального підприємства «Вода Донбасу» Олександр Євдокімов.

Водночас, бойовики заявили про 5-денну зупинку роботи Донецької фільтрувальної станції.

Це друга зупинка Донецької фільтрувальної станції з початку 2018 року. 

20 квітня в Авдіївку припинили подачу води через зупинку роботи Донецької фільтрувальної станції.

Нагадаємо, Донецька фільтрувальна станція забезпечує водою Авдіївку, селища поблизу неї — Спартак, Опитне, Верхньоторецьке, а також частини Ясинуватої та Донецька. Деякі будівлі із системи всієї станції зараз перебувають на підконтрольній Україні території, насосні станції — на окупованій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Працюємо, попри обстріли і страх»: чому така важлива Донецька фільтрувальна станція.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile