Ватажок бойовиків самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко обіцяє стріляти по миротворцях ООН, якщо їх введуть на Донбас без згоди «республік».

Ватажок бойовиків самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко обіцяє стріляти по миротворцях ООН, якщо їх введуть на Донбас без згоди «республік».

Про це Захарченко повідомив під час прямої лінії. 

Він зазначив, що бойовики підтримують пропозицію Росії щодо миротворців, яка передбачає розміщення «блакитних шоломів» тільки на лінії зіткнення та охорону миротворцями місії ОБСЄ.

Також Захарченко наголосив, що місія ООН може бути розміщена тільки за згодою самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

«Якщо вони увійдуть (на Донбас — ред.) за українським сценарієм, то вони будуть перетворюватися на мішені. У нас просто стане більше ворогів», — сказав ватажок бойовиків.

Нагадаємо, Україна пропонує ввести миротворців на всю окуповану частину Донбасу, зокрема на непідконтрольну ділянку українсько-російського кордону.

Як повідомлялося, питання миротворчої місії розглядалося під час зустрічі міністрів закордонних справ «нормандської четвірки» (Україна, Франція, Німеччина, Росія). Втім, за словами глави МЗС України Павла Клімкіна, Росія пропонує «тотально фейкову місію».

Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Як повідомлялося, Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

 

Поділитись: