Під час голосування за поправки до Конституції Росії бойовики на окупованій частині Донецької області організували вивіз українців з російськими паспортами в РФ, аби ті взяли участь у голосуванні.

Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Там зазначили, що поїздки бойовики забезпечували з 24 червня. Возили людей до Ростовської області РФ.

«Наразі рух на тимчасово непідконтрольній ділянці українсько-російського кордону відкритій, жодні заходи щодо забезпечення безпеки під час епідемії не вживаються», — наголосили в МінТОТ.

19 червня Міністерство закордонних справ України назвало черговою спробою порушення державного суверенітету заяви російської окупаційної влади про намагання дозволити українцям голосувати за поправки до конституції РФ.

З 25 червня до 1 липня в Росії й анексованому нею Криму тривало голосування щодо поправок до конституції Росії. Їх президент країни Путін запропонував внести ще в січні 2020-го. У березні їх доповнили нормою, яка дозволяє Путіну перебувати на посаді президента ще два строки — тобто теоретично до 2036 року.

2 липня Центральна виборча комісія РФ заявила, що за результатами опрацювання 100% протоколів загальноросійського голосування 77,92% учасників підтримали внесення поправок до Конституції РФ.

Поділитись: