Болгарська газова компанія Bulgargaz готує запит до Європейської Комісії щодо відновлення антимонопольного розслідування проти Газпрому.

Про це повідомляють у Нафтогазі.

Там нагадують, що антимонопольне розслідування проти Газпрому припинили у 2018 році через те, що Газпром пообіцяв усунути всі порушення антимонопольного законодавства ЄС на ринках постачання газу у низці країн, зокрема у Болгарії.

«Але минуло зовсім мало часу, а джерела у Софії повідомляють, що державна газопостачальна компанія Bulgargaz готує запит до Єврокомісії на поновлення антимонопольного розслідування проти Газпрому через порушення російською стороною зобов’язання скоригувати свою ціну відповідно до середньоринкових цін ЄС», — повідомили у Нафтогазі.

Там зазначають, що окрім Болгарії, порушення Газпрому виявили на ринках постачання газу Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Угорщини та Словаччини.

У разі, якщо Єврокомісія доведе порушення Газпрому, російській компанії загрожують багатомільярдні штрафи.

Антимонопольне розслідування проти Газпрому вели і в Україні. Антимонопольний комітет України довів порушення Газпромом законодавства та зловживання російською компанією своїм становищем на ринку постачання газу. На Газпром наклали штраф у розмірі понад 7 мільярдів доларів. Однак у ході домовленостей про продовження транзиту газу Україна погодилася пробачити цей штраф.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile