У Болгарії почали будівництво другої гілки російського трубопроводу «Турецький потік», яким російський газ планують доставляти до Європи в обхід України.

Про це повідомив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров під час прес-конференції у Москві, передає «УНІАН».

«Наші болгарські колеги поінформували про початок будівництва інфраструктури для транспортування газу по другій гілці «Турецького потоку», і, як повідомила пані міністр, відповідна церемонія з участю прем'єр-міністра Болгарії, посла РФ в Болгарії відбулася буквально сьогодні», — повідомив Лавров.

За його словами, завершити будівництво другої гілки «Турецького потоку» планують до кінця 2020 року.

Напередодні повідомлялось, що Росія почала заповнювати газом першу гілку «Турецького потоку». Зазначимо, що перша гілка цього трубопроводу має постачати газ до Туреччини, однак друга гілка — до Південної Європи, що становить загрозу стабільності транзиту газу через Україну. Нагадаємо, що газовий транзит щороку приносить державі близько 3 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Раніше у Росії очікували добудувати «Турецький потік» до кінця 2019 року, однак згодом визнали, що не встигають з будівництвом.

У квітні 2019 року «Турецький потік» почала будувати Сербія.

Поділитись: