Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський запевняє, що журналістів не саджатимуть до в’язниці за дезінформацію, а відправлятимуть на суспільно-корисні роботи.

Про це він заявив в ефірі «Еспрессо.TV».

Бородянський стверджує, що відповідно до законопроєкту кримінальна відповідальна буде застосовуватися лише після того, як уповноважений тричі доведе в суді факт дезінформації розповсюджувачем. При цьому ці три порушення повинні бути зафіксовані протягом року.

«Вона (кримінальна відповідальність за дезінформацію — ред.) не передбачає тюремного ув’язнення, а лише суспільно-корисні роботи. Щоб суд виніс такий вирок, він зобов'язаний звернутися і отримати висновок ЄСПЛ. Ми передбачили запобіжники, щоб добросовісну людину не можна було посадити. Немає висновку — немає вироку», — зазначив міністр.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин.

Міністр культури Володимир Бородянський зазначив, що уряд не буде закріплювати стандарти новин, а визначить різні виді інформації, зокрема дезінформації та небезпечної інформації.

20 січня Міністерство культури, молоді та спорту опублікувало проєкт закону, який має «забезпечити національну інформбезпеку та право на доступ до достовірної інформації». Міністр Володимир Бородянський хоче за місяць пройти етап обговорення і вже в березні внести документ на розгляд парламенту. 

Також у Мінкульті розглядають можливість запровадження посади омбудсмена з питань інформації для протидії дезінформації.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile