Боротьба з «п’ятою колоною» є одною з умов вступу України до НАТО — президент Литви

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що однією з важливих умов для вступу України до НАТО є боротьба з «п’ятою колоною» у країні.
Про це Науседа сказав в інтерв’ю LRT.
Так, журналіст у нього запитав, чи боротьба із так званою п'ятою колона або людьми, які працюють на росію у вищих колах України, умовою для вступу до військового блоку.
«Це одна з умов, дуже важлива умова, але погодьтеся, "п’ята колона" є скрізь, навіть у тих країнах, де ми можемо й не уявляти, далеко, навіть на захід від нас, вона також є з нами, вона є і в Україні», — сказав президент Литви.
Він додав, що чи не головне питання полягає в тому, наскільки високо у владній ієрархії підіймаються «такі люди».
«Рішення України свідчать про те, що від таких людей очищаються. Кожного разу, коли я чую, що когось знімають з високої посади, мене це тішить, тому що я розумію, що держава очищається», — зазначив Гітанас Науседа.
Президент Литви висловив сподівання, що Україна буде очищатися від поплічників росії й надалі.
Що отримала Україна після саміту НАТО?
Президент Володимир Зеленський після саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що Україна отримала підтримку лідерів і недвозначність щодо членства в Альянсі.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови», а процес членства «перейде із двоетапного на одноетапний шлях». Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ).
На полях саміту НАТО у Вільнюсі лідери «Групи семи» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України, у якій зазначили, що кожен з них працюватиме з Україною над довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Також міністру оборони Олексію Резнікову вдалося офіційно сформувати коаліцію з підготовки українських пілотів на літаках F-16. Туди увійшло 11 країн-партнерів України.
Ще для зміцнення оборонного сектора України Німеччина надасть зенітно-ракетні комплекси Patriot, Австралія 30 бронетранспортерів Bushmaster, Норвегія надішле ЗРК NASAMS та розвідувальні безпілотники типу Black Hornet, тим часом Франція пообіцяла збільшити військову допомогу для України на 170 млн євро, а Велика Британія надасть Україні боєприпаси, автівки та $65 млн на ремонт техніки. Окрім того, Зеленський заявив про «потужні домовленості» з Канадою щодо бронетехніки.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що після саміту НАТО у Вільнюсі шлях України до вступу в Альянс став «коротшим, але не швидшим».
- Поділитися: