Брат керівника Офісу президента Андрія Єрмака Денис у серпні-жовтні 2019 року взявся організовувати кампанію зі знищення бізнесу найбільшого приватного порту України ТІС, що знаходиться в Одесі, і його міжнародних партнерів.

Про це свідчать відеозаписи, які народний депутат від «Слуги Народу» Гео Лерос передав журналістам Bihus.Info.

У розпорядженні журналістів опинилося приблизно 30 годин прихованої зйомки численних зустрічей Дениса Єрмака та його помічників з потенційними кандидатами на високі державні посади, що відбувалися у серпні-жовтні 2019-го.

Під час цих «співбесід» Єрмак неодноразово заявляв про те, що на нього покладена роль «пропускати через себе» людей, які претендують на посади в тих чи інших галузях. Діапазон цих галузей виявився доволі широким — від податкової в районному центрі Рівненської області до Міністерства інфраструктури та Енергоатому.

Значна частина зустрічей «команди Єрмака» присвячена обговоренню можливості припинення бізнесового росту компанії ТІС і впливу в Україні однієї з найбільших в світі контейнерних компаній — данської Maersk.

ТІС — це велика українська компанія, власник новозбудованого порту на 5 вантажних терміналів в Одесі. Заснована родиною одеситів Ставніцерів. У лютому в термінали ТІС вклалась арабська корпорація DP World — один зі світових лідерів портової галузі.

«Нищити зв’язки» двох компаній Єрмак з помічниками беруться нібито в інтересах конкурентів — одеської фірми «КТЛ Україна», яка, у свою чергу, є частиною потужної турецької компанії Kinay Group.

Так, 6 вересня 2019-го Денис Єрмак пояснював роль і зацікавленість цих компаній: «Компанія біла, входить в трійку лідерів України по логістиці, по жд, по контейнерах. Сама турецька основна компанія судновласник — вона номер один як би в Туреччині. Їх дуже турбує питання, дуже турбує питання, щоб збити так сказати народжується монстра».

Брат керівника президентського офісу на записах неодноразово заявляє про фінансовий інтерес в цій справі, який його група отримає «після конкретних дій».

Нагадаємо, 29 березня народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.

У відповідь на це Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.

У підсумку правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але лише одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео — цю справу порушила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Решта лише пов'язані з самим фактом публікації компромату на главу ОП.

Сам глава ОП Єрмак заявив, що депутат Лерос є «інструментом, який використовують люди, що борються не тільки зі мною, вони борються з українською владою і командою президента». Водночас сам зміст оприлюднених відео Єрмак не прокоментував, попри запитання журналістів.

Брат глави ОП Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео саме він.

Поділитись: