Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що американсько-британська торговельна угода може бути укладена паралельно з угодою між Великою Британією та ЄС — тобто до кінця 2020 року.

Як повідомляє BBC, про це Мнучін заявив після зустрічі з британським міністром фінансів Саджидом Джавідом у Лондоні в суботу, 25 січня.

«Наша мета — і ваша мета — полягає в укладанні обох торговельних угод цього року. І я гадаю, що з боку США ми готові докласти для цього значні ресурси», — сказав міністр фінансів США.

Мнучін також нагадав слова американського президента Дональда Трампа, відповідно до яких Велика Британія «буде в пріоритеті» для укладання нової угоди.

Нагадаємо, 23 січня закон про вихід Великої Британії з Європейського Союзу (Withdrawal Agreement Bill) набув чинності після схвалення обома палатами британського парламенту й затвердження королевою Єлизаветою ІІ. 24 січня його підписав британський прем'єр Борис Джонсон, а керівники ЄС підписали угоду про Brexit, яку вони погодили з Великою Британією 17 жовтня 2019 року. Тепер 29 січня її має затвердити Європейський парламент.

Тоді 31 січня о 23:00 за лондонським часом (або 00:00 за Брюсселем) Велика Британія офіційно перестає бути членом ЄС. Далі починається 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС, але не братиме участі в його інституціях.

Законопроєкт про Brexit не є тотожним угоді про вихід із ЄС, яку 17 жовтня 2019 року уклали Велика Британія та ЄС. Withdrawal Agreement Bill визначає умови, за яких відбуватиметься впровадження положень цієї угоди. Зокрема, він затверджує погоджену дату виходу Великої Британії з ЄС — 31 січня 2020 року та встановлює 11-місячний перехідний період.

Нагадаємо, раніше британські депутати не хотіли затверджувати урядовий законопроєкт про Brexit. Вони заявляли, що в них недостатньо часу для його вивчення й обговорення, оскільки до тодішнього дедлайну Brexit — 31 жовтня — лишалися лічені дні.

Тоді за ініціативи опозиційних політичних партій парламент ухвалив рішення про проведення дочасних виборів. Напередодні ЄС схвалив чергове відтермінування виходу Великої Британії — до 31 січня 2020 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile