Велика Британія оштрафувала Facebook на 500 тисяч фунтів (близько 644 тисяч доларів) через скандал з компанією Cambridge Analytica та витоком даних 50 мільйонів користувачів.

Розслідування Офісу комісара інформації (ICO) Великої Британії довело, що в період з 2007 по 2014 роки Facebook надавали особисті дані розробникам додатків без згоди користувачів.

Також у відомстві зазначили, що у випадку, якби скандал стався після того, як ЄС прийняв новий закон про захист даних, штраф виявився б значно більшим. За даними The Guardian, мова йшла б про суму у 17 мільйонів фунтів стерлінгів (22,5 мільйона доларів) або до 4% від світового обороту (1,9 мільярда доларів).

Нагадаємо, Facebook перед майбутніми проміжними виборами у США видалив 559 сторінок та 251 акаунтів, які викликали підозри.
Також нагадаємо, 28 вересня компанія Facebook заявила, що «допустила хакерську атаку» на соцмережу, унаслідок якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. Проблема пов'язана з інструментом «переглянути як», який дозволяє бачити власні профілі від імені інших користувачів.
2 серпня директор з безпеки Facebook подав у відставку. Алекс Стамос назвав три роки роботи «дуже важким періодом». Тепер він викладатиме у Стенфордському університеті.
Діяльність Стамоса раніше піддали критиці у зв’язку зі скандалом з компанією Cambridge Analytica, яка незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів соцмережі та могла вплинути на вибори багатьох країн світу, зокрема й президентські вибори у США 2016 року, оскільки працювала над президентською кампанією Дональда Трампа.
Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. 
Засновник Facebook втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.
Поділитись: