Війна

Британія підтверджує використання зарину в газовій атаці у Сирії

13 квітня, 2017 17:54
Війна/Британія підтверджує використання зарину в газовій атаці у Сирії
Зберегти
Вигляд
Британські науковці дослідили зразки жертв хімічної атаки у Сирії та заявили про наявність доказів про використання зарину.

Британські науковці дослідили зразки жертв хімічної атаки у Сирії та заявили про наявність доказів про використання зарину. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії, пише CNN.

За словами речника міністерства, науковці досліджували кров та волосся жертв атаки, зібраних у місті Хан-Шейхун у повсталому районі Сирії Ідліб, в наслідок якої 4 квітня загинули 89 осіб.

«В ході тестів вони виявили нервово-паралітичний газ зарин, або схожу на нього субстанцію», — сказав представник оборонного відомства.

Він не зазначив, яким чином зразки потрапили до Великої Британії, але пояснив, що його країна вирішила провести власне розслідування і не виступати від чогось імені.

Зокрема, британське дослідження не було частиною роботи Організації із заборони хімічної зброї.

Нагадаємо, що Росія заблокувала проект резолюції Радбезу ООН щодо Сирії. 

4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газомРезультати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Наступного дня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. 

Пізніше Путін назвав удар США по Сирії «агресією проти суверенної держави». Також РФ призупинила угоду про співпрацю з США у небі над Сирією.

За даними CNN, американська розвідка перехопила розмови сирійських військових, в яких вони обговорювали підготовку газової атаки в сирійському Ідлібі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини