Британський уряд направив до представників Європейської комісії нові документи з пропозиціями щодо нової угоди про вихід Великої Британії з ЄС.

Як передає Associated Press, Європейська комісія отримала документи.

«На їх підставі ми проведемо сьогодні й завтра технічні дискусії щодо щодо митних і промислових товарів, санітарних та фітосанітарних правил», — заявила прессекретарка Європейської комісії Міна Андрєєва.

Вона додала, що 20 вересня вихід Британії з ЄС обговорять міністр Великої Британії з питань Brexit Стівен Барклай та головний перемовник ЄС з питань Brexit Мішель Барньє.

За словами Андєєвої, 18 вересня президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Британії Борисом Джонсоном після їхньої нещодавної зустрічі в Люксембурзі.

Прессекретарка зазначила, що Юнкер сказав Джонсону, що «угода бажана і досі можлива».

Нагадаємо, Борис Джонсон повинен продовжити термін Brexit до 31 січня 2020 року, якщо до 19 жовтня парламент не ухвалить угоду з ЄС.

Якщо Борис Джонсон відмовиться дотримуватися нового закону, на нього можуть подати до суду. Раніше прем'єр-міністр уже заявляв, що не буде просити Європейський Союз про відтермінування Brexit.

3 вересня прем'єр-міністр Британії втратив більшість у парламенті, а наступного дня уряд Джонсона програв у парламенті голосування за контроль порядку денного

Нагадаємо, 28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту. Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років.

Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: