У документах йдеться про міськголову Одеси Геннадія Труханова, який наразі має статус підозрюваного.

Командування 79 окремої десантно-штурмової бригади та командування Військово-морських сил України надіслали звернення та лист відповідно до Солом’янського суду Києва. У документах йдеться про міськголову Одеси Геннадія Труханова, який наразі має статус підозрюваного.

Відповідні фото звернення бригади та листа ВМС опубліковані у соцмережах.

Так, звернення командування 79-ї бригади підписане командиром військової частини Валерієм Курачем. Воно адресоване слідчому судді у справі Труханова Максиму Вишняку.

Військові бригади заявили, що до написання звернення їх «примусили обставини, які склалися навколо Одеського міського голови Труханова».

«Ми, воїни 79 окремої десантно-штурмової бригади звертаємося до Вас з офіційною заявою щодо Труханова Геннадія Леонідовича в тому, що ручаємось за належну поведінку останнього і його невідкладну явку за викликом особи, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора і суду», — йдеться у зверненні бригади.

Також військові заявили, що Труханов «багато уваги приділяє наданню допомоги частинам, що дислокуються в Одесі, а також нашій військовій частині, яка дислокується в місті Миколаїв».

Дати, коли звернення було написано, на фото немає.

Прес-офіцер 79-ї бригади Олександр Молодцов на питання Громадського про те, чи знає він про наявність такого документа, заявив, що не може це коментувати.

Майор цієї ж бригади Ярослав Калашник сказав Громадському, що не чув про таке звернення.

Звернення 79-їбригади ВМС до суду Фото: Facebook Тарас Чмут

У листі від командування ВМС до того ж судді Солом’янського суду немає звернення та слів про готовність взяти Труханова напоруки. Натомість у ВМС перерахували випадки, коли міськголова Одеси «допоміг підрозділам ВМС».

Зокрема, йдеться про:

-«допомогу підрозділам ВМС, які виконують завдання в АТО»;

-«грошову допомогу на лікування військовослужбовців, які виконували завдання в зоні АТО».

-«прийом та розміщення протягом року військових та їхніх сімей, які вийшли з Криму та Севастополя у 2014-му, в санаторно-лікувальних закладах Одеси».

-«ремонт будівлі ліцею ВМС в 2014 році» тощо.

«Вказані заходи належним чином та своєчасно сприяли відновленню та нарощуванню бойових спроможностей ВМС ЗС України», — йдеться у листі командування, яке підписав віце-адмірал, командувач ВМС Воронченко.

Прес-секретар ВМС України Олег Чалий у коментарі Громадському сказав, що такі листи можуть відправлятися у відповідь на запит самого суду. Деталей листа він не зміг прокоментувати, адже сказав, що перебуває у відпустці.


Лист ВМС до Солом'янського суду Фото: Facebook Тарас Чмут

22 лютого Солом'янський суд Києва розглядав клопотання про відсторонення Труханова з посади. Під судом вишикувалися кілька сотень поліцейських і нацгвардійців. Також близько 30 людей влаштували акцію протесту проти Труханова.

Раніше прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень.

15 лютого під стінами суду, де слухали справу Труханова, сталися сутички і постріли. Унаслідок стрільби дістав поранення один правоохоронець.

НАБУ розслідує можливе заволодіння Геннадієм Трухановим та іншими посадовцями Одеської міськради коштами місцевого бюджету у великих розмірах. Ідеться про купівлю заводу важкого кранобудування «Краян», який у 2016 році міськрада придбала у підприємства «Девелопмент Еліт» за ціною 185 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тітушки, стрілянина і друзі-депутати: Як Одеса рятувала Труханова в Києві

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile