Урядовці у Лондоні та Берліні не вважають за потрібне розривати з Іраном угоду про ядерну безпеку, укладену в 2015 році.

Урядовці у Лондоні та Берліні не вважають за потрібне розривати з Іраном угоду про ядерну безпеку, укладену в 2015 році.

Про це прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей і канцлер ФРН Ангела Меркель домовилися телефоном у неділю, 15 жовтня, повідомляє Deutsche Welle.

«Вони вирішили, що Велика Британія і Німеччина залишаться вірними укладеній угоді», — повідомила представниця Мей.

Водночас держсекретар США Рекс Тіллерсон розповів, що Вашингтон може укласти другу ядерну угоду щодо Ірану.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп відмовився продовжувати  сертифікацію міжнародної ядерної угоди з Іраном.

Пізніше речниця Державного департаменту заявила, що Сполучені Штати не виходять з ядерної угоди щодо Ірану, але змінюють підхід до оцінки терористичної діяльності цієї країни.

 

14 липня 2015 року США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Німеччина та Іран досягли угоди щодо ядерної програми Тегерана.

Згідно з домовленостями, Іран зобов'язується протягом п'яти років не збагачувати уран до рівня, що перевищує 3,67 відсотка, і перетворити завод Фордо на технологічний центр.

В обмін на це з Тегерана знімуть санкції, які можуть бути відновлені, якщо Іран не виконає своїх зобов'язань.

Тодійшній президент Барак Обама заявляв, що допускає війну в разі провалу ядерної угоди з Іраном. Він сказав, якщо Тегеран не буде дотримуватися умов угоди, у США не буде іншої альтернативи, окрім використання військової сили.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: