Велика Британія заблокувала укладення угоди з Росією про взаємне визнання документів про освіту.

Велика Британія заблокувала укладення угоди з Росією про взаємне визнання документів про освіту.

Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на посольство РФ в Лондоні.

Також у відомстві переконані, що в англійських школах «проводяться різноманітні політизовані опитування і фіксуються антиросійські висловлювання викладачів, що робить навчання некомфортним для російських учнів».

У повідомленні посольства РФ також йдеться про те, що британські ЗМІ повідомляють про значне (майже 40%) скорочення числа учнів-росіян у британських приватних школах за останні два роки.

Російське посольство пов'язує таке значне зниження з погіршенням відносин на тлі «антиросійської кампанії».

14 березня прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів у країні. 

Також Британія попередила громадян про небезпеку подорожей до РФ. Через міжнародний скандал Королівська сім'я та британські міністри не поїдуть на ЧС-2018 з футболу в Росії

17 березня МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також МЗС Росії заявило про закриття Британської ради.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Поділитись: