Представниця Великої Британії в ООН Карен Пірс перерахувала низку причин, чому до отруєння у Солсбері причетна саме Росія.

Представниця Великої Британії в ООН Карен Пірс перерахувала низку причин, чому до отруєння у Солсбері причетна саме Росія.

Слова її виступу наводить BBC.

Першою причиною, за її словами, є те, що Лондон не отримав від Кремля відповіді на питання, яким чином російський нервово-паралітичний газ опинився у Британії. За словами Пірс, Росія виробляла цю речовину протягом останніх 10 років.

Друга причина — довга історія здійснених державними органами вбивств в Росії та заяви самих високопосадовців цієї держави про те, що Москва розглядає перебіжчиків як зрадників і цілі для розправи.

За словами Пірс, Британія нарахувала 24 різних теорій, які з'явилися в Росії, про те, хто міг стояти за замахом на життя Скрипаля.

Вона наголосила, що дії Лондона послідовні та відповідають міжнародному праву: у розслідуванні справи беруть участь 250 слідчих, експертів і фахівців із хімічної зброї, які перевірили 5000 годин відеозаписів 1300 речових доказів і опитали 5000 свідків.

Пірс зазначила, що Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направила експертів до Британії, де їм були представлені речові докази та біологічні зразки постраждалих. За результатами їхніх досліджень буде підготовлена доповідь.

«Росія повинна погодитися з висновками експертів, але вона заявляє, що піде на це, тільки якщо її експерти братимуть участь в розслідуванні», — сказала Пірс.

Представниця Сполученого Королівства в ООН додала, що вважає поведінку РФ безвідповідальною та такою, що кидає виклик колективній міжнародній безпеці.

Нагадаємо, 5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile