Жінка, яка разом з колишнім російським розвідником Сергієм Скрипалем постраждала від невідомої речовини, є його донькою.

Жінка, яка разом з колишнім російським розвідником Сергієм Скрипалем постраждала від невідомої речовини, це його донька —33-річна Юлія Скрипаль. 

Про це повідомив кореспондент ВВС. 

Британські журналісти з'ясували, що дочка колишньої спецслужби живе в Росії, але неодноразово відвідувала Британію. За словами родичів, жінка не виходить на зв'язок вже два дні. 

Нагадаємо, у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль. Скрипаль перебуває у відділенні інтенсивної терапії у критичному стані

Отруєний у Британії екс-розвідник РФ звертався до поліції перед інцидентом.

Інцидент з отруєнням Скрипаля стався 4 березня в місті Солсбері, приблизно о 16:15 (14:15 за Києвом). Повідомлялося, що разом з подругою він знаходився в торговому центрі Maltings. Спочатку обом стало погано, потім їх госпіталізували з серйозним отруєнням невідомою речовиною. Медики припускають, що екс-розвідника отруїли фентанілом — потужним опіоїдним анальгетиком.

Поліція продовжує розслідувати інцидент. У Кремлі заявили, що не знають про причини інциденту з колишнім працівником російської розвідки.

Скрипаль, полковник військової розвідки РФ на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у Євросоюзі, Секретній розвідувальній службі Британії.

Екс-розвідник отримав притулок у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

Як розповіла виданню Reuters вдова колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, який помер від отруєння полонієм-210, цей випадок схожий на той, що стався з її чоловіком. Марина Литвиненко додала, що зараз потрібно визначити, якою речовиною могли отруїти Скрипаля.

23 листопада 2006 року в лікарні Університетського коледжу Лондона помер колишній офіцер Федеральної служби безпеки РФ Олександр Литвиненко. Він помер від променевої хвороби, яку спричинило отруєння радіоактивною речовиною — полонієм-210. За три тижні до смерті Литвиненко зустрічався зі своїми колишніми товаришами по службі Андрієм Луговим і Дмитром Ковтуном.

Розслідування і суд у справі Литвиненка тривали понад дев’ять років. 21 січня 2016 року Високий суд Лондона оприлюднив висновок, що вбивство Литвиненка, «ймовірно», було затверджено Миколою Патрушевим, який у 2006 році очолював ФСБ, а також президентом Володимиром Путіним. Винними у вбивстві визнали Лугового і Ковтуна, які підсипали полоній у чай Литвиненку. 

Поділитись: