Британська розвідка заявила, що російські військові поставили на Донбас влітку 2014 року зенітно-ракетну установку, з якої був збитий малайзійський боїнг рейсу МН17.

Британська розвідка заявила, що російські військові доставили на Донбас влітку 2014 року зенітно-ракетну установку, з якої був збитий малайзійський боїнг рейсу МН17.

Про це йдеться у доповіді комітету британського парламенту з розвідки та безпеки.

«Абсолютна брехня те, що Росія не несе відповідальності за збиття МН17. Ми знаємо без будь-яких сумнівів, що російські військові привезли і згодом вивезли ракетну установку», — повідомляється у доповіді.

Очолювана Нідерландами Спільна слідча група досі напряму не звинувачувала російських військових у доставленні «БУК».

У документі британської розвідки також описуються російські заходи з дезінформації, зокрема, в Україні.

Раніше Грузія передала Нідерландам ракету зенітно-ракетного комплексу «Бук», яку планують використовувати в розслідуванні катастрофи рейсу МН17 на Донбасі.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ішлося, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Дубинський. Зі свого боку він заперечив причетність до катастрофи.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного в катастрофі МН17 Дубинського.

ДИВІТЬСЯ: Трагедія МН17: нові подробиці три роки потому.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам — Куала-Лумпур, збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

На його борту були 298 людей, всі вони загинули. З них — 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 — Індонезії, 10 — Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один — Нової Зеландії.

Bellingcat встановили імена російських військових, які перевозили «Бук».

ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.

Поділитись: