ENRU

Бубенчику інкримінується лише поранення силовиків, стаття про вбивство помилкова — ГПУ

Заступниця генерального прокурора Анжела Стрижевська заявила, що стаття 115 Кримінального кодексу була інкримінована активісту Майдану Івану Бубенчику помилково. Адже, за її словами, у слідства наразі немає достатніх доказів причетності Бубенчика до вбивства 2 та більше силовиків.

Про це Стрижевська повідомила у коментарі Громадському.

«Помилка слідчих і прокурорів є дороговартісною для кримінального провадження. Я вважаю, що це була помилкова підозра саме за статтею 115 КК, оскільки на момент оголошення підозри 3 квітня достатніх підстав стверджувати, що саме ця особа була причетна до такого тяжкого злочину, у матеріалах провадження не було», — сказала вона.

Стрижевська пояснила, що Бубенчику правильно інкримінувати лише статтю 348 Кримінального кодексу.

«Повторюсь, вважаю, що не було достатніх підстав (інкримінувати статтю 115 КК, — ред.), тому що об'єктивних відомостей про те, що підозрюваний у провадженні був причетний до вбивств інших осіб, у слідства немає», — додала вона.

У відповідь на питання журналістки, чи вважає заступниця генпрокурора справу Бубенчика прецедентною, вона відповіла ствердно:

«Прецедентність цієї справи полягає у тому, що ми маємо встановити, що відбулося на Майдані, дати цьому оцінку не лише політичну, наше завдання давати суто юридичну оцінку цим подіям».

24 квітня мало відбутись засідання суду у справі підозрюваного у вбивстві правоохоронців на Майдані Івана Бубенчика, суд перенесли на 27 квітня через відсутність 2 захисників.

Нагадаємо, правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика 3 квітня і привезли його до Києва. Прокуратура вручила  Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів у справі.

Згодом Івану Бубенчику, якому раніше оголосили підозру у вбивстві правоохоронців під час подій Євромайдану, змінили підозру.

У департаменті спецрозслідувань ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Іван Бубенчик та чому його затримали