Івану Бубенчику, якому раніше оголосили підозру у вбивстві правоохоронців під час подій Євромайдану, змінили підозру на незаконне поводження зі зброєю і посягання на життя правоохоронця.

Івану Бубенчику, якому раніше оголосили підозру у вбивстві правоохоронців під час подій Євромайдану, змінили підозру на незаконне поводження зі зброєю і посягання на життя правоохоронця.

Про це повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко. 

«Відтепер І. Бубенчик підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ст. 348 та ч.1 ст. 263 КК України», — написав він.

Він зазначив, у Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська повідомила Бубенчику у присутності адвокатів про заміну раніше повідомленої підозри.

Водночас сам Бубенчик зазначив, що текст підозри йому ще не вручали. 

«Мені ще нічого не інкримінували, 11 числа з‘являюсь в прокуратуру (для надання свідчень — ред.)», — зазначив він і додав, що від своїх слів про дії під час Революції Гідності не відмовляється. 

Адвокат Бубенчика повідомив, що його підзахисний «їде на святки додому».

3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів у справі. У департаменті ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих. Більше того, Луценко є свідком у справах Майдану, тому можливість прийняття ним процесуальних рішень у кримінальних провадженнях про злочини під час Революції Гідності «під питанням».

Вранці 5 квітня суд відкликав підозру Бубенчику про вчинення злочину, зокрема, за статтею ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Іван Бубенчик та чому його затримали

Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань Громадського «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року перебував на Майдані у Києві поблизу Консерваторії та стріляв у силовиківУ такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Після виходу фільму Генеральна прокуратура допитала Бубенчика у якості свідка, а також провела обшук у його помешканні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Поділитись: