Будівництво нового аеродрому міжнародного аеропорту в Дніпропетровській області почнеться влітку 2020 року.

Про це повідомила пресслужба Дніпропетровської облдержадміністрації з посиланням на голову ОДА Олександра Бондаренко.

Згідно з інформацією, наразі здійснюється відбір проектувальника — він стане відомий в грудні 2019 року. У травні 2020 визначиться генпідрядник.

Відповідно до проекту, який презентував Бондаренко голові Верховної Ради Дмитру Разумкова, аеропорт матиме злітно-посадкову смугу, яка зможе прийняти літаки всіх типів, і сучасний термінал. Планується, що його пропускна спроможність досягне 3 млн людей на рік.

Своєю чергою, Разумков висловив сподівання, що весною 2022 року аеропорт зможе приймати літаки.

У Дніпропетровській ОДА зауважили, що над проектом паралельно працюватимуть облдержадміністрація і приватний інвестор. За держкошти побудують злітно-посадкову смугу, на що в держбюджеті-2020 закладено 1 млрд грн. Вона буде завдовжки 3,2 км і матиме сучасні системи навігації, метеорологічне і світлосигнальне обладнання.

Новий міжнародний термінал і VIP-термінал в єдиному комплексі буде будувати українська промислово-фінансова група DCH. Планується, що він буде мати високу пропускну здатність — до 1 тисячі людей на годину.

Загальна вартість проєкту — 180 млн доларів.

«Цей проект має дуже багато виконавців. Верховна Рада, Міністерство інфраструктури, «Укрінфрапроект», ОДА та райдержадміністрація, проектувальники, забудовники смуги і терміналу, екологи. Головне завдання — зв'язати все це в єдиний гармонійний збалансований план дій і виконати його», — додав голова Дніпропетровської ОДА.

Зазначимо, що минулого року депутати попереднього скликання, а також президент Порошенко обіцяли побудувати новий аеропорт неподалік Дніпра. На ці цілі виділили 200 мільйонів гривень. Виділення цих коштів було однією з умов, які Порошенко виставив Раді для того, щоб підписати закон про бюджет на 2019 рік.

Але вже 19 червня від ідеї будівництва нового аеропорту відмовилися та ухвалили рішення направити ці кошти на реконструкцію старого аеропорту Дніпра.

Нагадаємо, під час робочої поїздки в Дніпро 14 вересня Зеленський оглянув відремонтований міст через який уклав парі з мером Борисом Філатовим. Він визнав, що міст відкрили вчасно, проте заявив, що парі триває, поки спеціальна комісія не визнає, що ремонт зробили якісно.

10 жовтня 2019 року під час прес-марафону президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що у бюджеті на 2020 рік буде передбачене фінансування ремонту аеропорту Дніпра.

Поділитись: