Президент України Петро Порошенко вимагає, щоб у бюджеті на 2019 рік уряд та парламент передбачили додаткові видатки на фінансування оборони, сільської освіти, інклюзивної освіти та будівництво аеропорту у Дніпрі.

Про це повідомила представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

«Президент наполягає на тих видатках, під якими зможе підписати бюджет на 2019 рік. Це 1,5 мільярда гривень — сільська освітня програма, школи, переобладнання опорних шкіл, а також підключення всіх без винятку сільських шкіл до інтернету», — заявила Луценко.

За її словами, президент вимагає передбачити ще 1 мільярд гривень на підтримку освітніх програм, 200 мільйонів гривень — на інклюзивну освіту, 200 мільйонів гривень на будівництва аеропорту у Дніпрі, а також додатково 1 мільярд гривень на потреби Міністерства оборони.

«Президент наполягає, щоб ми в бюджеті 2019 року захистили пенсіонерів при повній індексації, захистили поштарів. Ми повинні врахувати у бюджеті на 2019 рік тариф на доставку поштою пенсій сільським пенсіонерам», — додала Луценко.

Нагадаємо, що раніше Порошенко заявляв, що не підпише закон про бюджет на 2019 рік, якщо там не врахують його вимог.

Зазначимо, що закон України про державний бюджет розглядається Верховною Радою у трьох читаннях. Між першим та другим читаннями депутати можуть вносити до нього правки, водночас після ухвалення закону у другому читанні депутати не можуть вносити до нього правок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що 18 жовтня парламент у першому читанні схвалив закон, що запроваджує середньострокове бюджетне планування (на 3 роки).

Також 8 листопада парламент підтримав у першому читанні зміни до Податкового кодексу що підвищують ставки деяких податків та запроваджують жорсткіші правила щодо безмитного ввезення посилок в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Поділитись: