Будівництво в історичних ареалах Києва тепер можливе лише із дозволом Мінкульту

Ілюстративне фото. Знесення будинку Уткіна в Києві, квітень 2021 року
Ілюстративне фото. Знесення будинку Уткіна в Києві, квітень 2021 рокуКиївська прокуратура

Міністерство культури та інформаційної політики видаватиме дозволи на будівництво в історичних ареалах Києва, щоб зупинити хаотичну забудову столиці.

Про це повідомив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко.

Як зазначається, Верховний Суд виніс рішення на користь міністерства та киян у судовій справі про визнання протиправним та скасування приписів МКІП.

Ткаченко пояснив, що цим рішенням суд підтвердив існування історичних ареалів міста Києва, а отже необхідність погодження містобудівної документації, отримування дозволів від Мінкульту на будівельні роботи в їх межах.

«Отже, STOP хаотичній забудові міста Києва», — резюмував міністр.

Що це за справа?

Йдеться про постанову від 31 січня 2023 року. Мінкульт зобов’язав ТОВ «Рибалко-Компані» і ТОВ «ПБФ ГРУП» припинити реконструкцію будинку під багатоквартирний житловий будинок із паркінгами, що розташований у межах історичного ареалу столиці на вулиці Маршала Рибалка, 5-А.

У березні 2021 року ТОВ «Рибалко-Компані» та ТОВ «ПБФ ГРУП» звернулися до суду з позовом до Мінкульту, у якому просили визнати протиправними та скасувати попередні приписи, оскільки межі історичного ареалу Києва не затверджені Мінкультом. У липні суд задовольнив цей позов.

Однак згодом було подано касаційну скаргу, і вже у вересні 2022-му справу передали до Верховного Суду, який постановив, що будівельні та будь-які інші роботи в межах історичного ареалу населеного пункту не можуть здійснюватися без отримання дозволу від Мінкульту. Тобто, касаційну скаргу задовольнили, а липневе рішення суду Києва за 2021 рік скасували.

Відомі інциденти

У квітні 2021 року столичний забудовник без дозволу зніс будинок купця Уткіна, щоб на його місці побудувати 26-поверховий готель. Очільник Мінкульту Ткаченко назвав це «варварством» і закликав правоохоронців розслідувати обставини знесення.

А в липні того ж року в Києві забудовник розпочав зносити будівлю колишнього магазину-оранжереї «Квіти України». Тоді активісти знесли паркан навколо будівництва та заблокували техніку.