У Херсонській області на межі з анексованим Кримом, де готується концерт «Бумбоксу», учасники гурту розгорнули великий плакат на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова

У Херсонській області на межі з анексованим Кримом, де готується концерт «Бумбоксу», учасники гурту розгорнули великий плакат на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Концерт розпочнеться о 20:00 на контрольно-пропускному пункті «Каланчак» — за 200 метрів від анексованої території півострова.

«Бумбокс» виступить перед порожнім полем, на місці присутні кілька журналістів. Учасники гурту таким чином вимагають звільнити усіх українських політв’язнів Кремля.

Монтаж сцени, на якій виступить гурт «Бумбокс», КПВВ Каланчак, Херсонська область, 19 липня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

КПВВ Каланчак, Херсонська область, 19 липня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Нагадаємо, лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк підтримав Сенцова під час виступу на фестивалі Atlas Weekend у Києві.

Пізніше Хливнюк отримав листа від політв’язня Сенцова.

КПВВ Каланчак, Херсонська область, 19 липня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Банер «Free Sentsov, Free Crimea» на підтримку українського політв’язня режисера Олега Сенцова за 200 метрів від анексованої території півострова, КПВВ Каланчак, Херсонська область, 19 липня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: