Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон справді має копію аудіозапису убивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі, але він особисто її не слухав через «жорстокий і лихий» зміст.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу Fox News.

Трамп розповів, що копію аудіозапису моменту вбивства Хашогджі очільниці ЦРУ Джині Гаспел надала турецька влада. Він назвав цей запис «касетою страждання».

«Це жахливий запис. Мене повністю ввели в курс справи. Я не бачу жодної причини, щоби слухати її», — сказав глава Білого дому. Трамп додав, що зміст аудіозапису «дуже жорстокий, лихий і жахливий».

Він також наголосив, що засуджує жорстоке вбивство журналіста, але волів би зберегти союзницькі відносини з Саудівською Аравією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

27 жовтня Reuters повідомило, що директорка Центрального розвідувального управління США Джина Хаспел послухала аудіозапис, який був зроблений у момент вбивства опозиційного саудівського журналіста Джамаля Хашогджі.

10 листопада Таїп Ердоган заявив, що Туреччина передала США та країнам ЄС записи щодо вбивства журналіста Хашогджі.

У Держдепартаменті США заявили, що Сполучені Штати ще не зробили остаточних висновків щодо того, хто причетний до вбивства журналіста Джамаля Хашогджі.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: