Світ / Сусідні країни

Центр «Досьє» знайшов докази причетності жандарма до вбивства російських журналістів у ЦАР: Слідчий комітет заперечив

Слідчий комітет
Світ/Сусідні країни/Центр «Досьє» знайшов докази причетності жандарма до вбивства російських журналістів у ЦАР: Слідчий комітет заперечив
Зберегти
Вигляд
Проект «Досьє» Михайла Ходорковського представив результати розслідування убивства у Центральній Африці трьох російських журналістів Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва. У «Досьє» заявили, що один з місцевих жандармів причетний до вбивства. Натомість Слідчий комітет Росії заперечив цю інформацію.

Розслідувачі з’ясували, що жандарм постійно перебував поруч з журналістами з часу, коли вони прибули в аеропорт, і до кінцевого їхнього місця перебування. «Досьє» це вдалося з’ясувати через дані білінгу дзвінків. Жандарма фіксували або на сусідній від журналістів вулиці, або щонайменше в тому ж районі.

Крім того, за даними розслідувачів, цей жандарм постійно тримав зв’язок з водієм російських журналістів Бьєнвеню Дувокамою. За даними телефонних дзвінків, з 28 до 30 липня останній дзвонив жандарму на прізвище Котофіо 47 разів. А про вбивство журналістів стало відомо 31 числа.

Слідчий комітет Росії після публікації цього розслідування заявив, що водій Дувокама жодного стосунку до жандарма не має.

«Ініціюючи публікації у ЗМІ інтернет-проект «Центр управління розслідуваннями» явно переслідує мету виправдати власні прорахунки під час підготовки небезпечної поїздки», — заявив в СК Росії.

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

Джемаль, Радченко і Расторгуєв відправились у ЦАР знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці.

Водій журналістів вижив, 1 липня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій не пов’язаний з місією ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека». Також Міністерство комунікацій та засобів масової інформації ЦАР повідомило, що російських журналістів в Африці вбили нападники, які нібито намагалися захопити їхнє авто

Керівник Центру управління розслідувань, від якого їхали журналісти, повідомив, що в групи з собою були фотоапарати, камери, ноутбук, мікрофони, диктофони та готівка — близько $8,5 тисяч. Та влада ЦАР зазначає, що ні грошей, ні апаратури в журналістів після загибелі не виявили.

Пов`язані новини