ЦВК відмовила підозрюваному у газових махінаціях депутату-втікачу Олександру Онищенку у реєстрації кандидатом на позачергових парламентських виборах.

Про це повідомили у пресслужбі ЦВК.

«Комісія відмовила Онищенку, висунутому «Соціалістичної партією України» у виборчому окрузі №93, оскільки ним не дотримано вимоги Конституції та виборчого закону щодо проживання в Україні протягом останніх 5 років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України», — сказали у виборчій комісії.

Також на черговому засіданні ЦВК зареєструвала ще 76 кандидатів-самовисуванців та 22 кандидати від політичних партій. Шість кандидатів зареєстровані від «Самопомочі», 13 від «Громадянської позиції», два кандидати від Соціалістичної партії та один - від «Аграрної партії України».

Станом на 15 червня ЦВК зареєструвала 362 кандидати в депутати, з них 318 висувались самостійно, ще 44 висунуті політичними партіями.

14 червня в ЦВК повідомили, що Олександр Онищенко подав документи до Центральної виборчої комісії для участі в позачергових парламентських виборах.

Нагадаємо:

  • НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн. 
  • Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Народний депутат України Олександр Онищенко, який фігурує у справі, перебуває в розшуку.
  • Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.
  • 5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.
  • Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.
  • 19 квітня 2018 року Онищенко оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком.
Поділитись: