Державна компанія Центренерго, яку Фонд держмайна намагався приватизувати наприкінці 2018 року, за підсумками року отримала 499,12 мільйона гривень прибутку. Так, за рік прибуток компанії скоротився у 3,8 раза.

Зазначається, що половину отриманого прибутку Центренерго направить до бюджету у вигляді дивідендів, передає «Інтерфакс-Україна», посилаючись на результати засідання правління компанії.

У 2018 році прибуток Центренерго зменшився на 1,39 мільярда гривень, попри те, що дохід компанії зріс на 30%, так само компанія збільшила виробництво електроенергії — на 38,2%.

Раніше в уряді вирішили продовжити процес приватизації Центренерго. Нагадаємо, що продаж цієї компанії мав відбутися наприкінці 2018 року, проте його було скасовано через початок воєнного стану.

Центренерго — енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії на оптовий ринок. Частка компанії у загальному обсязі виробленої електроенергії країни складає 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії — 18%.

Зазначимо, що наразі держава отримує доходи лише від «малої» приватизації, оскільки «велика», в межах якої планують продати такі компанії, як Одеський припортовий завод, президент готель, Центренерго та низку ТЕЦ, наразі заблокована. Однією з причин цього є відсутність попиту на великі державні компанії серед інвесторів, а також наявність судових процесів, які гальмують початок підготовки до приватизації.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile