ЧАЕС перейшла з московського до Паризького центру Всесвітньої організації операторів атомних електростанцій
Чорнобильська АЕС отримала підтвердження про офіційний перехід до Паризького центру Всесвітньої організації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС). До цього атомна станція підпорядковувалася московському центру.
Про це повідомила пресслужба ЧАЕС.
«Для нас членство у ВАО є важливим насамперед тому, що дає можливість взаємної підтримки, обміну інформацією та використання позитивного досвіду інших АЕС світу», — сказала заступниця начальника відділу міжнародного співробітництва та інформації ЧАЕС Валентина Одиниця.
У пресслужбі зазначили, що повномасштабна війна росії проти України та окупація ЧАЕС унеможливлюють будь-яку ймовірність подальшого підпорядкування московському регіональному центру.
Про організацію
Всесвітня організація операторів атомних електростанцій була створена після аварії на ЧАЕС, а її головною місією є максимальне підвищення безпеки та надійності атомних станцій по всьому світу.
Існує декілька регіональних центрів ВАО АЕС: Атланта (США), Токіо (Японія), Париж (Франція) та москва (рф), а головний офіс розташований у Лондоні (Велика Британія).
Принцип приналежності членів до регіональних центрів здебільшого географічний. Чорнобильська АЕС географічно належала до регіону роботи московського центру так само, як і атомні станції Литви, Болгарії, Вірменії, Угорщини, Чехії та інших країн.
Що передувало?
Чорнобильська АЕС була під контролем російських окупантів понад місяць — з 24 лютого до 31 березня, коли війська покинули майданчик ЧАЕС. Увесь цей час усі об’єкти ДСП «Чорнобильська АЕС» та об’єкти, розташовані в Зоні відчуження, перебували під контролем військових рф.
На станції було 500 російських солдатів та 50 одиниць важкої техніки. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, працівників ЧАЕС катували.
В «Енергоатомі» підтвердили інформацію про те, що окупанти будували фортифікаційні споруди просто в Рудому лісі ㅡ найзабрудненішому в усій Зоні відчуження — і, ймовірно, дістали значні дози випромінення. Генштаб повідомляв, що російських солдатів згодом намагалися врятувати від негативних наслідків радіації в білоруському медзакладі.
- Поділитися: